TorosGen Biyoteknoloji, tekrarlayan ateş, karın ağrısı, eklem ağrısı ya da şişme, göğüs ağrısı ve çeşitli döküntüler ile kendini gösteren genetik geçişli bir hastalık olan Ailesel Akdeniz Ateşi (Familial Medeterranean Fever, FMF)’nin tanısı için geliştirdiği, 30 mutasyonu aynı anda analiz eden NanoFMF ürününü sunar.

NanoFMF ürünümüz Fluidigm Inc. tarafından geliştirilen ve nano teknoloji temelli PCR çipleri olarak da bilinen Dynamic Array tekniğinin tüm avantajlarını sunmaktadır.

İşlem DNA örneklerini PCR karışımı ile karıştırıp Dynamic Array çipinin örnek için hazırlanmış bölümüne ve 30 FMF mutasyonu için hazırlanmış kullanıma hazır reaktifleri de reaktif bölümüne pipetle aktarmaktan oluşur . Hepsi bu kadar. Toplam 10 dakika süren bu elde hazırlık aşamasından sonra, 3 saatten daha kısa bir zamanda sonuçlarınız analiz edilmeye hazır olur.

Üç saatlik süre sonunda 96 hasta örneğinin her birinin 30 FMF mutasyonuna ait sonuçlar elde edilir. Toplam  96 x 30= 2880 adet PCR reaksiyonu 3 saat gibi kısa bir sürede geçekleştirilmektedir.

Klasik Real-Time PCR analizi ile 5-6 gün sürecek olan deney süresi NanoFMF ürünümüz sayesinde sadece 3 saatte tamamlanmaktadır.

NanoFMF Broşür